Drahšie hypotéky neprichádzajú. Práve naopak...

untitledy

Drahšie hypotéky neprichádzajú. Práve naopak…

Ak aj niektorí bankári začali koncom vlaňajška, či začiatkom tohto roka hovoriť o zdražovaní hypoték a odrazení sa od cenového dna, zatiaľ ide časť trhu naopak. Tak ako minulý rok spustila VÚB v jarnej kampani lavínu a ceny hypoték sa prudko prepadli, tento rok ohlásila, že ide s cenami úverov na bývanie ešte nižšie.

Aspoň pri trojročnej fixácii, kde to podmienky na trhu dovoľujú. Úrokovú sadzbu nastavila od 1,39 percenta. Ako vysvetľuje vedúca úverových produktov Angelika Farkašová, hoci banka nemá jednotnú sadzbu pre všetkých a hovorí o cenách „od“, malo by ju podľa skúseností dostať deväť z desiatich klientov.

VÚB sa poistila, že ak ju budú ostatné banky s nižšou cenou nasledovať a dokonca ju podlezú, jej noví klienti nebudú mať dôvod rozmýšľať nad neverou. Klienti, ktorí majú v banke účet a chodí im naň pravidelne aspoň jeden a polnásobok splátky, dostanú od banky bezplatnú garanciu. Ak by VÚB počas roka znížila trojročný fix ešte nižšie, môžu banku požiadať, aby úrokovú sadzbu upravila aj im.

http://www.etrend.sk/financie/drahsie-hypoteky-neprichadzaju-prave-naopak.html

Zanechat komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Close
Please support the site
By clicking any of these buttons you help our site to get better